Observations III
28 maart 2026 – 5 juli 2026
Het O-Collectief:
Jeannet Klement maakt figuratieve beelden en scenes van klei. De beelden zijn gebaseerd op indrukken en observaties van haar dagelijks leven, waarbij de mens centraal staat. Ze zoomt in op ogenschijnlijk onbelangrijke situaties, die echter voor eenieder herkenbaar zijn.
Sari Piek schildert (grote en kleine) gezichten die een realistisch uiterlijk hebben, maar vaak bijna abstract zijn. De werkelijkheid is vertaald in de vorm van een menselijk gezicht, maar is geen portret. De verf is aangebracht met grote gebaren, vegen en vlakken als een gebeeldhouwde figuratie.
In het werk van Marieloes Reek staan mensen centraal, ingetogen en geheimzinnige figuren die net naast de wereld staan. Het zijn geen duidelijke mannen of vrouwen, het zijn mensen losgeschilderd van de tijd en in een spaarzaam aangegeven omgeving geplaatst.
Maartje Strik maakt fantasieportretten van mensen die drager zijn van een idee, of een emotie, gerelateerd aan de ander en de buitenwereld. Hoe kan ik me uitdrukken, en hoe verhoud ik mijzelf tot de wereld? Hiervoor gebruikt Strik beelden van de nacht, de stilte, de droom, de eenzaamheid, en van de natuur.